"Exploring sustainability in local community"

Stowarzyszenie Czajnia pełni rolę koordynatora i organizacji goszczącej. Gościliśmy 24 wolontariuszy, pracowników i liderów młodzieżowych z Polski, Macedonii, Chorwacji, Węgier, Słowenii, Grecji, Portugalii i Włoch. Szkolenie odbyło się 14-22 sierpnia 2015 w Narolu.

Sobota upłynęła na budowaniu zaufania w grupie i tworzeniu zespołu. Przy pomocy nieformalnych metod staraliśmy się stworzyć atmosferę komfortową dla wszystkich na tyle, żeby jak najpełniej uczestniczyć w dalszych częściach programu i wynieść z niego jak najwięcej korzyści.

Drugi dzień naszego projektu zaczęliśmy wizytą gościa specjalnego. Swoją obecnością zaszczycił nas pan Tomasz Róg, jeden z organizatorów Cieszanów Rock Festiwal. Skąd taka wizyta? Po pierwsze, Cieszanów Rock Festiwal wdraża "zielone" rozwiązania i promuje ekologiczne standardy a także wspiera lokalnych producentów. Po drugie, w tym roku wraz z uczestnikam projektu będziemy mieli przyjemność zaprezentować się w strefie NGO festiwalu.

W drugiej części dnia uczestnicy zostali wprowadzeni w tajniki edukacji nieformalnej i pozaformalnej a nastęnie odkrywali zrównoważony rozwój (sustainability) w różnych dziedzinach. Niektórzy zostali wystraszeni przez "złą nauczycielkę" ale tym, moze kiedyś zechcą podzielić się sami... ;)

Więcej na temat zielonych rozwiązań na Cieszanów Rock Festiwal można dowiedzieć się klikając w poniższe link:
http://cieszanowrockfestiwal.pl/zielony/

W poniedziałek wraz z uczestnikami szkolenia "Exploring sustainability in local community" dyskutowaliśmy o lokalnych społecznościach, próbowaliśmy za pomocą kreatywnych technik przedstawić swoją własną, a także dreczące ją problemy i innowacyjne rozwiązania.
W drugiej cześci dnia każdy mógł w sobie odkryć agenta zmiany poprzez refleksję oraz rozwijanie praktycznych umiejętności przywódczych.

Mieliśmy również szansę dowiedzieć się o stacjach wiedzy. Podczas tej aktywności, uczetsnicy w małych grupach, w formie mini warsztatów dzielili się swoimi eco pomysłami i praktykami.

Cerkiew w Radrużu, Czartowe Pole, Koniki Polskie w Zwierzyńcu i urokliwe zamojskie uliczki to tylko niektóre atrakcje zaprezentowane zagranicznym gościom podczas wtorkowych wizyt studyjnych.


Facebook

Polub nasz profil i bądź zawsze na bieżąco.